Jezero

Hledáte-li místo pro rodinnou rekreaci spoleně s dětmi-

Hotel Bor je pro takový odpočinek ideálním místem! Je totiž situován nedaleko jezera Lhota, známého svými písitými plážemi a okolními borovými lesy.
Pro letní koupání a vodní sporty, ale i pro rybáře je jezero bez nadsázky rájem.

Tady se můžete oddávat veškerým letním radovánkám: šplouchat se ve vodě, plavat, opalovat se nebo odpočívat ve stínu borovic, hrát plážový volejbal nebo brázdit vodní hladinu na šlapadlech.

Nemůžeme samozřejmě vynechat zmínku o našem borovicovém lese, nejoblíbenějším to z nejblíže dostupných míst odpočinku pražanů. Pouhých zhruba deset kilometrů od města a ocitáte se v kouzelném lůně přírody. Procházíte se nikoli v parku, ale v opravdovém lese, kde rostou houby, jahody, běhají zajíci, lišky a dokonce i jeleni, koupání v jezeře, v němž se zrcadlí koruny borovic, svěží vzduch, zářivé barvy květin i sytá zeleň listí, šelest jehličí pod nohama – to vše je na dosah ruky, malý kousek za Prahou.

Současnost

Lhota tvoří významné rekreační zázemí Prahy – nedaleko obce se nachází velké jezero s čistou vodou, využívané ke koupání a zvané prostě jezero Lhota. Tato vodní plocha vznikla po ukončení těžby štěrkopísku v roce 1983; následně zde byla založena první nudistická pláž v Česku. Ta se tam nachází dodnes.